Międzynarodowy transport medyczny

Bliska osoba została poszkodowana w wypadku za granicą i zależy Ci na jej bezpiecznym powrocie do kraju? Nord Ambulanse od wielu lat realizuje międzynarodowy transport medyczny i sanitarny.

 

Kiedy potrzebny jest międzynarodowy transport medyczny?

Osoba, która uległa wypadkowi, poza bólem fizycznym cierpi z powodu stresu psychicznego. Stres ten jest dodatkowo potęgowany, jeżeli chory znajduje się w obcym dla siebie środowisku. Bariera językowa i długotrwała rozłąka z bliskimi powodują, że pacjent czuje się niekomfortowo.

Międzynarodowy transport medyczny realizowany specjalistyczną karetką.

Międzynarodowy transport medyczny jest w tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem. Profesjonalne wyposażenie ambulansu pozwoli na bezpieczną i komfortową podróż nawet, jeżeli mamy do pokonania długi dystans.

Kiedy warto rozważyć zamówienie transportu samolotem medycznym?

Biorąc pod uwagę indywidualne czynniki zlecenia, w niektórych sytuacjach proponujemy wykorzystanie samolotu medycznego, jako alternatywy dla standardowego transportu naziemnego.

Medyczny transport lotniczy to komfortowe warunki podróży, profesjonalna i fachowa opieka przez cały czas jej trwania. Międzynarodowy transport medyczny z wykorzystaniem drogi powietrznej jest najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem podróżowania.

Ile kosztuje transport chorego z zagranicy?

W Nord Ambulanse wiemy, że nie ma dwóch identycznych zleceń. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli dostosować ofertę do sytuacji twojej lub bliskiej Ci osoby. Bezpłatnie wycenimy zlecenie i doradzimy optymalny sposób transportu. Dołącz do grupy zadowolonych klientów Nord Ambulanse. 

Międzynarodowy transport medyczny w praktyce

 

1. Transport chorego  z austriackiej miejmiedzynarodowy transport medyczny realizowany przy pomocy karetkiscowości Zell am See do Gdańska w grudniu 2016. Nasza załoga miała do przejechania ponad 1200 km. Austria powitała nas malowniczymi widokami gór.
Międzynarodowy transport medyczny trwał w tym wypadku mniej niż 12 godzin, chociaż trasa była pełna remontów i zmian w organizacji ruchu. Pacjent trafił do swojego mieszkania w Gdańsku na czas.

 

Przejazd z francji realizowany w ramach miedzynarodowego transportu medycznego

2. Międzynarodowy transport medyczny z Francji – Puy-Saint-Vincent to malownicza miejscowość znajdująca się na południu Francji. Pacjent na specjalnej diecie obniżającej ciśnienie. Trasa przejazdu to ponad 1600 km i powadzi przez trzy kraje – Francję, Szwajcarię i Niemcy.  To już kolejny raz, gdy piękna przyroda nagradza nas wspaniałymi widokami – patrz zdjęcie. Niestety warunki jazdy były zdecydowanie trudniejsze niż podczas transportu z Austrii. Międzynarodowy transport medyczny to duże wyzwanie, gdy poza opieką nad Pacjentem musimy również walczyć z pogodą. Taka praca :).