The ground transport

Nord Ambulances team for many years specializing in ground medical transport. Transport by ambulance is still one of the most popular forms of medical transport. We offer transport domestic and international.

Why should you decide to ground medical transport?

Nord Ambulanse aim is to provide comprehensive assistance to patients and families in the organization of medical transport. We make every effort to this, usually quite stressful situation, it runs smoothly and safely. Here are some reasons why you should use private medical transport:

 1. Medical transport from anywhere– Ground medical transport team has no rerstriction in terms of place pick-up patient as well destination Whether you need transport domestic or foreign, we come on time and take care of the comfort and health of the patient.
 2. Całodobowa usługa oraz szybki czas reakcji – Numer +48 796 796 999 jest zawsze do Państwa dyspozycji. Rozumiemy, że w kwestiach związanych z transportem medycznym chorego czas ma kluczowe znaczenie. Pojawiło się pytanie dotyczące organizacji transportu? Proszę zadzwonić do nas.
 3. Przystępna cena i oferta dopasowana do klienta – Staramy się, aby cena naszych usług nie odwiodła klientów od decyzji o wyborze profesjonalnego transportu medycznego, ponieważ wierzymy, że jest to istotne dla zdrowia i życia pacjenta. Razem z klientem szukamy formy współpracy, która zadowoli obie strony.
 4. Organizacja i załatwienie formalności – Choroba bliskiej osoby to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Rozumiemy takie sytuacje, dlatego załatwimy za Państwa niezbędne formalności związane z transportem chorego i zaplanujemy logistykę transportu tak, aby była ona jak najmniej uciążliwa. Mogą Państwo liczyć na doświadczoną ekipę medyczną, która zajmie się chorym, okazując mu współczucie i zrozumienie.

Jeżeli planują Państwo transport medyczny bliskiej osoby to zapraszamy do kontaktu z zespołem Nord Ambulanse. Pomożemy i doradzimy.

Co należy wiedzieć o naziemnym transporcie medycznym?

Rodzaje środków transportu medycznego

W Nord Ambulanse wiemy, że nie ma dwóch identycznych zleceń. Stan chorego i warunki transportu bywają różne. Pojazdy, które przewożą chorych różnią się w zakresie wyposażenia i zespołu, który dba o bezpieczeństwo pacjenta. Zgodnie z przepisami europejskiego prawa wyróżniamy:

Karetki specjalistyczne typ S – Załoga takiej karetki to minimum 3 osoby medyczne  (jedną z nich musi być lekarz).

Karetki podstawowetyp P – Zespół minimum 2 osobowy (ratownicy lub pielęgniarki).

Karetki transportowe typ T – Zespół to najczęściej kierowca i sanitariusz.

Jaki sprzęt posiada karetka?

Na pokładzie karetki znajduje się sprzęt niezbędny do monitorowania stanu zdrowia pacjenta i taki, który służy ratownikom w nagłych sytuacjach.

  • Wyposażenie, które służy do przenoszenia pacjenta – np. nosze, stabilizatory, krzesło kardiologiczne, płachta, deska ortopedyczna;
  • Wyposażenia wentylujące chorego – np. butle tlenowe, maski do tlenoterapii, respirator, worki samorozprężalne;
  • Wyposażenie unieruchamiające chorego podczas transportu medycznego – np. stabilizatory, zestawy służące do unieruchamiania złamań;
  • Sprzęt do diagnostyki – np. pulsoksymetr, stetoskopy, urządzenia do pomiaru glukozy we krwii, monitor EKG;
  • Wyposażenie do infuzjinp. wenflony, igły, cewniki;
  • Sprzęt używany w sytuacjach nagłychnp.zestaw PACS i PARS, defibrylator;
  • Wyposażenia do bandażowania i pielęgnacji chorego – np. materiały opatrunkowe, koce izolacyjne.