Transport medyczny międzynarodowy

Wypadek za granicą, leczenie w innym kraju, zmiana miejsca zamieszkania osoby z niepełnosprawnościami czy przewóz schorowanego seniora do domu opieki – w każdy z tym przypadków doskonałym wyborem będzie bezpieczny transport medyczny międzynarodowy. Dzięki tego typu usłudze mogą Państwo uniknąć stresu oraz wysokich kosztów, wynikających z leczenia w obcym państwie. Dyskomfort związany z barierą językową oraz długotrwałą rozłąką z rodziną utrudniają szybki powrót do zdrowia, dlatego warto wykorzystać transport medyczny do Polski i szybko znaleźć się w otoczeniu bliskich.

Międzynarodowy transport medyczny realizowany specjalistyczną karetką

W naszej ofercie jest dostępna m.in. prywatna karetka, która dzięki doskonałemu wyposażeniu gwarantuje maksymalnie bezpieczny i komfortowy przejazd nawet w przypadku bardzo długich podróży. Na wyposażeniu znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny, podstawowe leki oraz akcesoria. Dysponujemy bardzo wygodnymi łóżkami, które umożliwiają przejazd zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej, chroniąc przy tym przed odleżynami. Dbamy o komfort pacjenta na każdym etapie podróży.

 

Międzynarodowy transport medyczny realizowany specjalistyczną karetką.

W zależności od potrzeb transport sanitarny międzynarodowy odbywa się w asyście ratownika, pielęgniarki lub lekarza. Każdy członek naszej załogi posiada niezbędną wiedzę i umiejętności do świadczenia najwyższej jakości opieki medycznej. W oparciu o bogate doświadczenie możemy błyskawicznie reagować na każdą sytuację, która spotka nas na trasie. Prywatna karetka prowadzona jest przez kierowcę, który dba o wszelkie zasady bezpieczeństwa i doskonale dopasowuje styl jazdy do warunków panujących na drodze. Wykwalifikowana kadra, korzystająca ze specjalistycznego sprzętu, na bieżąco monitoruje pacjenta, reaguje na wszelkie zmiany jego stanu zdrowia oraz pomaga bezpiecznie docierać do celu.

Kiedy warto rozważyć zamówienie transportu samolotem medycznym?

Biorąc pod uwagę indywidualne zalecenia lekarskie, w niektórych sytuacjach, np. realizując transport medyczny do Włoch, proponujemy wykorzystanie samolotu medycznego jako alternatywy dla standardowego ambulansu. Medyczny transport lotniczy to komfortowe warunki podróży oraz profesjonalna i fachowa opieka przez cały czas jej trwania. To także najszybszy i najbezpieczniejszy sposób podróżowania z osobą chorą. Realizując zlecenie drogą powietrzną, zapewniamy nie tylko przelot, ale i transport klienta na lotnisko oraz bezpośrednio do miejsca docelowego. W przypadku tego typu usługi minimalizuje się ryzyko opóźnień związanych np. z remontem drogi, kolizjami na trasie czy korkami na granicach.

Ile kosztuje transport chorego z zagranicy?

Wiemy, że nie ma dwóch identycznych zleceń. Dlatego też indywidualnie dostosowujemy ofertę do sytuacji klienta lub jego bliskich. Bezpłatnie wyceniamy zlecenie i doradzamy optymalny sposób transportu, opierając się na: opinii lekarza, raporcie medycznym, aktualnym stanie zdrowia chorego, odległości pomiędzy poszczególnymi punktami, charakterystyce trasy oraz warunkach pogodowych. Nasze bogate doświadczenie pozwala nam zminimalizować wszelkie ryzyko i bezpiecznie dotrzeć do celu. Oferujemy również bardzo konkurencyjne ceny. Profesjonalny transport medyczny międzynarodowy wbrew powszechnym przekonaniom nie musi być bardzo drogi. Elastycznie dopasujemy ofertę do każdego przypadku. W celu omówienia szczegółów – zapraszamy do kontaktu.

Z jakich krajów prowadzimy transport medyczny do Polski?

Działamy na terenie całej Europy. Przewozimy chorych, osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami bez względu na odległość i kraje, które trzeba przekroczyć. Realizujemy zlecenia obejmujące takie państwa, jak Austria, Holandia, Belgia czy Francja. Kierunkiem naszych wyjazdów jest także Anglia i Szkocja. Działamy zarówno na północy kontynentu, gdzie znajduje się Szwecja, jak i południu, gdzie położone są Włochy. Realizujemy także transport medyczny do Niemiec. Za każdym razem planujemy trasę tak, by transport sanitarny międzynarodowy przebiegał szybko i wygodnie. Unikamy zatłoczonych przejść granicznych, na bieżąco śledzimy prowadzone roboty drogowe oraz dopasowujemy podróż do wymagań klienta. Morze, jak w przypadku transportu do Wielkiej Brytanii, nie jest dla nas barierą nie do przekroczenia. Błyskawicznie docieramy do każdego zakątka Europy.

Przewóz medyczny – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli potrzebny jest Państwu transport medyczny, Niemcy i inne kraje obsługujemy z najwyższą troską o zdrowie pacjenta. Oznacza to, że nie tylko przewozimy chorych, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, ale i obieramy pacjentów bezpośrednio z placówek medycznych czy miejsc zamieszkania, podajemy niezbędne leki podczas trasy czy prowadzimy podstawowe zabiegi. Przed wyruszeniem w podróż zabezpieczamy pasażera w taki sposób, by zagwarantować mu maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy.

Jesteśmy z pacjentem w nieustannym kontakcie. Sprawdzamy, czy wypełnione zostały wszystkie zalecenia z raportu medycznego i na bieżąco monitorujemy stan osoby chorej. Jeśli ktoś ma ograniczone możliwości poruszania się z powodu niepełnosprawności lub urazu, pomagamy w bezpiecznym wejściu do prywatnej karetki. Usługę realizujemy w najwyższych standardach od pierwszego kontaktu z klientem, aż do dotarcia do celu. Potwierdzają to referencje zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszego transportu sanitarnego.

Międzynarodowy transport medyczny w praktyce

1. Transport chorego  z austriackiej miejmiedzynarodowy transport medyczny realizowany przy pomocy karetkiscowości Zell am See do Gdańska w grudniu 2016. Nasza załoga miała do przejechania ponad 1200 kilometrów. Austria powitała nas malowniczymi widokami gór. Międzynarodowy transport medyczny trwał w tym wypadku mniej niż dwanaście godzin, chociaż trasa była pełna remontów i zmian w organizacji ruchu. Pacjent bezpiecznie i na czas trafił do swojego mieszkania w Gdańsku.

Przejazd z francji realizowany w ramach miedzynarodowego transportu medycznego

2. Międzynarodowy transport medyczny z Francji, z Puy-Saint, malowniczej miejscowości, która znajduje się na południu kraju. Pacjent znajdował się na specjalnej diecie, obniżającej ciśnienie. Trasa przejazdu obejmowała ponad 1600 km i prowadziła przez trzy kraje – Francję, Szwajcarię oraz Niemcy. To już kolejny raz, gdy piękna przyroda nagradzała nas wspaniałymi widokami. Niestety, warunki jazdy były zdecydowanie trudniejsze niż podczas transportu z Austrii. Międzynarodowy transport medyczny to duże wyzwanie, gdy poza opieką nad chorym musimy również walczyć z pogodą. I w tym przypadku bezpieczne dotarliśmy do celu podróży, a Pacjent był w pełni zadowolony z realizacji zlecenia.