Transport naziemny

Zespół Nord Ambulanse od wielu lat specjalizuje się w naziemnym transporcie medycznym. Transport karetką to dalej jedna z najczęściej wybieranych form transportu medycznego.Naszym klientom oferujemy transport krajowy jak i zagraniczny.

Dlaczego warto zdecydować się na naziemny transport medyczny?

Celem Nord Ambulanse jest kompleksowa pomoc chorym i ich rodzinom w organizacji transportu medycznego. Dokładamy wszelkich starań, aby ta, zwykle dość stresująca sytuacja, przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z prywatnego transportu medycznego:

 1. Transport medyczny z dowolnego miejsca – Zespół do naziemnego transportu medycznego nie ma ograniczeń w kwestii miejsca odbioru pacjenta jak i celu jego podróży. Niezależnie od tego czy potrzebują Państwo transportu krajowego, czy zagranicznego zjawimy się na czas we wskazanym miejscu i zadbamy o komfort oraz stan zdrowia chorego.
 2. Całodobowa usługa oraz szybki czas reakcji – Numer +48 796 796 999 jest zawsze do Państwa dyspozycji. Rozumiemy, że w kwestiach związanych z transportem medycznym chorego czas ma kluczowe znaczenie. Pojawiło się pytanie dotyczące organizacji transportu? Proszę zadzwonić do nas.
 3. Przystępna cena i oferta dopasowana do klienta – Staramy się, aby cena naszych usług nie odwiodła klientów od decyzji o wyborze profesjonalnego transportu medycznego, ponieważ wierzymy, że jest to istotne dla zdrowia i życia pacjenta. Razem z klientem szukamy formy współpracy, która zadowoli obie strony.
 4. Organizacja i załatwienie formalności – Choroba bliskiej osoby to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Rozumiemy takie sytuacje, dlatego załatwimy za Państwa niezbędne formalności związane z transportem chorego i zaplanujemy logistykę transportu tak, aby była ona jak najmniej uciążliwa. Mogą Państwo liczyć na doświadczoną ekipę medyczną, która zajmie się chorym, okazując mu współczucie i zrozumienie.

Jeżeli planują Państwo transport medyczny bliskiej osoby to zapraszamy do kontaktu z zespołem Nord Ambulanse. Pomożemy i doradzimy.

Co należy wiedzieć o naziemnym transporcie medycznym?

Rodzaje środków transportu medycznego

W Nord Ambulanse wiemy, że nie ma dwóch identycznych zleceń. Stan chorego i warunki transportu bywają różne. Pojazdy, które przewożą chorych różnią się w zakresie wyposażenia i zespołu, który dba o bezpieczeństwo pacjenta. Zgodnie z przepisami europejskiego prawa wyróżniamy:

Karetki specjalistyczne typ S – Załoga takiej karetki to minimum 3 osoby medyczne  (jedną z nich musi być lekarz).

Karetki podstawowetyp P – Zespół minimum 2 osobowy (ratownicy lub pielęgniarki).

Karetki transportowe typ T – Zespół to najczęściej kierowca i sanitariusz.

Jaki sprzęt posiada karetka?

Na pokładzie karetki znajduje się sprzęt niezbędny do raportowania stanu zdrowia pacjenta i taki, który służy ratownikom w nagłych sytuacjach.

  • Wyposażenie, które służy do przenoszenia pacjenta – np. nosze, stabilizatory, krzesło kardiologiczne, płachta, deska ortopedyczna;
  • Wyposażenia wentylujące chorego – np. butle tlenowe, maski do tlenoterapii, respirator, worki samorozprężalne;
  • Wyposażenie unieruchamiające chorego podczas transportu medycznego – np. stabilizatory, zestawy służące do unieruchamiania złamań;
  • Sprzęt do diagnostyki – np. pulsoksymetr, stetoskopy, urządzenia do pomiaru glukozy we krwii, monitor EKG;
  • Wyposażenie do infuzjinp. wenflony, igły, cewniki;
  • Sprzęt używany w sytuacjach nagłychnp.zestaw PACS i PARS, defibrylator;
  • Wyposażenia do bandażowania i pielęgnacji chorego – np. materiały opatrunkowe, koce izolacyjne.

Elementem oferty Nord Ambulanse jest międzynarodowy transport medyczny. Osoby zainteresowane serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym centrum alarmowym. Służymy pomocą w załatwieniu wszelkich formalności związanych z takim zleceniem.